دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

چرا باید سالنامه داشته باشیم؟

در کتاب کودکان ویلفرید گوردون مک‌دونالد پارتریج نوشته مم فاکس، پسر جوانی به دنبال راه‌هایی برای یافتن خاطرات گمشده پیرزنی است که خاطرات خود را گم کرده بود. او از طریق پرسش‌های مداوم و تخیل زنده‌اش، او را به یادآوری وقایع گذشته اش ترغیب می‌کند.

یک سالنامه باید به هر خواننده ای اجازه دهد که وقتی سال ها بعد از آن بازدید می شود، همین کار را انجام دهد. اما بیایید صادق باشیم. دقیق ترین بازرسی هر سالنامه ای که قرار است انجام شود ظرف چند ساعت و چند روز پس از توزیع آن کتاب اتفاق می افتد. سال‌ها بعد، ممکن است موارد خاص و افراد خاص مورد بازبینی مجدد قرار گیرند، اما تعداد کمی از مردم وقت خود را صرف خواندن هر مقاله می‌کنند. آنها بیش از حد مشغول آخرین پرفروش ترین یا دانلود iPod هستند.

برای خرید سالنامه 1401 ، سررسید 1401 و تقویم رومیزی 1401 به برگ سبز مراجعه کنید.

واضح است که خاطراتی که یک سالنامه ثبت می‌کند باید در ماه مه یا آگوست زمانی که کتاب منتشر می‌شود به اندازه 20 یا 30 سال آینده مرتبط باشد. اتفاقات زیادی در طول یک سال تحصیلی رخ می دهد که صحنه هایی از بازگشت به خانه مانند یک خاطره دور در ماه مه به نظر می رسد، به خصوص بعد از جشن جشن.

با این حساب، هدف واقعی سالنامه چیست؟ با وبلاگ ها و فیس بوک و عکس های دیجیتالی که به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند، چرا مردم هنوز به سالنامه اهمیت می دهند؟ آیا همانطور که دختر یکی از دوستان ادعا می کند مکان مناسبی برای نوشتن احساسات قلبی در مورد دوستی است؟ آیا انجمن مناسبی برای رسیدگی به مسائل بحث برانگیز است؟ و آیا این بازتاب دقیق افرادی است که نه تنها خود را در ورزش و باشگاه غوطه ور کرده اند، بلکه همچنین از کسانی که علایق متنوع تری را انتخاب کرده اند؟

پاسخ صریح این است که سالنامه نشریه ای است که وقایع و زندگی افراد درگیر با یک مدرسه در آن سال را منعکس می کند. از نظر تاریخی، سالنامه ها چیزی بیش از کتاب های مصور، اغلب شامل آثار ادبی و هنری بودند. با انفجار انتشار رومیزی در چند دهه اخیر، سالنامه ها حتی بیشتر جنبه ژورنالیستی پیدا کرده اند، که نه تنها قابلیت های طراحی و عکاسی موجود را منعکس می کند، بلکه شامل پوششی است که همه چیز را از گزارش رویدادها تا نمایه های اول شخص را به نمایش می گذارد.

به این ترتیب، سالنامه هنوز برخی از نقش های استاندارد را ایفا می کند: یک کتاب خاطره، یک کتاب تاریخ، یک کتاب رکورد و/یا یک کتاب مرجع. برخی نیز معتقدند که این یک ابزار روابط عمومی برای آن مدرسه خاص است. در حالی که یک سالنامه باید همه موارد فوق باشد، من می خواهم سه صفت را به لیست چیزهایی که یک سالنامه باید باشد اضافه کنم: صادق، کامل و دقیق.

این توصیف کننده ها ممکن است در نگاه اول متناقض به نظر برسند. به عنوان مثال، برخی معتقدند که شما نمی توانید پوشش صادقانه ارائه دهید و همچنان به عنوان یک ابزار "روابط عمومی" عمل کنید. اما زیبایی سالنامه این است که دانش‌آموزان می‌توانند موضوعاتی را در زندگی دانشجویی پوشش دهند که نشان‌دهنده بدن دانشجویی آنهاست، بدون اینکه احساس کنند تعهدی برای پوشش دادن هر جنبه از زندگی خود دارند. در حالی که هر منطقه ای نباید تحت پوشش قرار گیرد، یکی از مواردی که باید در آن گنجانده شود، هر رویدادی است که جهان را تغییر می دهد. من به تعداد زیادی کتاب بعد از 11 سپتامبر نگاه کردم تا ببینم چگونه کارکنان تصمیم گرفتند این رویداد تغییر دهنده زندگی را ثبت و بومی سازی کنند. چیزی که بیش از همه مرا شوکه کرد این بود که برخی از کارکنان تصمیم گرفتند که اصلاً آن را پوشش ندهند. کتاب سال، زمانی که به عنوان مرجع و کتاب تاریخی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید به نسل‌های آینده این امکان را بدهد که بیشتر از بررسی مدل‌های موی عجیب و غریب و لباس‌های قدیمی انجام دهند.
 
صادقانه
اگر تیم بیسبال در هر بازی آن سال شکست خورد و مربی در نیم فصل کنار رفت، باید پوشش داده شود. صادقانه. این بدان معنا نیست که آن دو واقعیت باید سرلوحه یا حتی کانون کپی باشند. در عوض، کارکنان ممکن است تمرکز خود را بر روی انعطاف پذیری ورزشکاران، اخلاق کاری کسانی که به تمرینات دو روزه می‌آیند، فعالیت‌های پیوندی که تیم را در کنار هم نگه می‌دارد، تمرکز کنند، هر چیزی که باعث می‌شود آن دانشجویان ورزشکار هر روز علیرغم این تمرین‌ها حاضر شوند. رکورد یا مربی غایب این پوشش صادقانه است.
 
من همچنین معتقدم که سالنامه ها می توانند در مورد موضوعات بحث برانگیز مانند بارداری نوجوانان، سوء مصرف مواد مخدر یا الکل و خانواده های غیر متعارف صادق باشند و همچنان ابزاری برای روابط عمومی باشند. اینجاست که گزارش‌های عالی، استانداردهای معتبر روزنامه‌نگاری و داستان‌های فردی وارد عمل می‌شوند. به جای اینکه صرفاً بیان شود که 67 درصد از دانش‌آموزان حداقل یک بار در ماه مشروب می‌نوشند، ممکن است یک مقاله دانش‌آموزی را نشان دهد که در حال بهبودی پس از تصادف یک راننده مست است. سپس این آمار می تواند بخشی از نمایه اول شخص باشد که بهبودی آن دانش آموز آسیب دیده را جشن می گیرد. گزارش هنوز صادقانه است، موضوع هنوز پوشش داده می شود، و داستان دانش آموز به گونه ای گفته می شود که می تواند تأثیرات گسترده ای بر دیگران داشته باشد.
کامل
وقتی برنامه سالنامه Overland را در اواسط یک سال تحصیلی به عهده گرفتم، بیشتر کتاب قبلاً چاپ شده بود. متوجه شدم که چون دانش‌آموزان در غیاب مشاور کتاب را تولید می‌کردند، کتاب دارای نقص‌های جدی بود: بدون بخش آکادمیک (بچه‌ها فکر می‌کردند آن بخش خسته‌کننده بود.)، بدون عکس‌های گروه (آنها به آن اهمیتی نمی‌دادند. مربی.) و هیچ تشویق کننده ای (فکر می کنم حسادت در آنجا نقش داشت!). که دیگر هرگز تکرار نشد. در حالی که نمی توان همه رویدادها را پوشش داد، رویدادهای اصلی باید پوشش داده شوند، همانطور که همه باشگاه های فعال و همه حوزه های دانشگاهی باید پوشش داده شوند. در صورت امکان، هر دانش آموز در مدرسه باید حداقل یک بار عکس گرفته شود.
 
پوشش شامل بیش از یک عکس و یک شرح است. پوشش شامل مصاحبه، گزارش و نوشتن است. پوشش خوب شامل حضور در رویدادها یا جلسات یا بازی های باشگاه است. پوشش عالی چیزی است که به کتاب اجازه می دهد واقعاً به عنوان یک کتاب خاطره عمل کند.
 
دقیق
به سادگی هیچ بهانه ای برای اشتباه گرفتن حقایق وجود ندارد. برای اینکه سالنامه یک کتاب تاریخی و مرجع باشد، کارکنان باید مطمئن شوند که اسامی به درستی نوشته شده است، افراد در عکس ها شناسایی شده اند، رکورد برد- باخت برای هر تیم ورزشی ذکر شده است و نقل قول ها واقعی هستند و ساختگی نیستند.
 
در حالی که این دستورالعمل‌ها با هدف سالنامه مطابقت دارند، من می‌خواهم یک فکر دیگر اضافه کنم: هدف سالنامه («عمداً حذف شده»).
 
وقتی به هدف سالنامه فکر می کنم، مشخص می شود که خود کتاب یک سند مهم و دائمی برای آن سال است. با این حال، وقتی به «هدف کتاب سال» فکر می‌کنم، کاملاً واضح است که فرآیند انتشار آن کتاب فرصتی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا چیزهای زیادی بیاموزند – نه تنها در مورد روزنامه‌نگاری، بلکه در مورد زندگی.
 
در یک کنوانسیون ملی بهاری JEA/NSPA که در سانفرانسیسکو برگزار شد، یکی از مشاوران گفت که از اینکه دانش‌آموزان در کلاس کتاب سال شرکت کنند احساس گناه می‌کند، زیرا آنها تعهدات بسیار دیگری داشتند که برای زمان خود رقابت می‌کردند. من مخالفت کردم، با احترام اما با اشتیاق. من معتقدم که حضور در کارکنان کتاب سال به دانش‌آموزان بیشتر از هر تعهد دیگری که ممکن است در دبیرستان انجام دهند، پاداش می‌دهد.
دانش آموزان کتاب سال یاد می گیرند که برای مخاطب بنویسند. آنها مهارت های عالی عکس گرفتن را یاد می گیرند. آنها یاد می گیرند که با دیگران خوب بازی کنند. آنها یاد می گیرند که یک فروش را ببندند. آنها یاد می گیرند که دستاوردهای یکدیگر را جشن بگیرند. آنها یاد می گیرند که ضرب الاجل ها را رعایت کنند. آنها دوست یابی را یاد می گیرند. آنها یاد می گیرند که صادق و دقیق و دقیق باشند.
 
درست همانطور که ویلفرید گوردون مک دونالد پارتریج به یک دوست یاد داد که به خاطر بسپارد، خوب است که به خاطر داشته باشیم که چرا انتخاب می کنیم با سالنامه ها درگیر شویم. چیزهای زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم.
 

منبع: https://yearbookdiscoveries.com/purpose-yearbook/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *